Instrukcja korzystania z BIP

Podstawa prawna BIP, zakres publikowanych informacji

Zgodnie z ustawą z 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej, każdy obywatel ma prawo do informacji o działaniach, kompetencjach, statusie prawnym, zasadach funkcjonowania oraz decyzjach podejmowanych przez organy władzy publicznej. Są one udostępniane w Biuletynie Informacji Publicznej (BIP), który tworzą strony internetowe poszczególnych organów władzy oraz innych instytucji zobowiązanych do prowadzenia takich stron.

Strukturę strony BIP określa rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 18 stycznia 2007 r. w sprawie Biuletynu Informacji Publicznej.

Nawigacja i wyszukiwanie informacji

Nawigację po stronach BIP umożliwia menu umieszczone w lewej części strony. Znajdujące się tam grupy tematyczne posiadają rozwijane podkategorie. Nad tytułem każdej podstrony znajduje się menu pokrokowe, prezentujące ścieżkę dostępu do aktualnej lokalizacji. obok każdego tytułu podstrony znajduje się link umożliwijacy powrót do poprzedniej strony serwisu.


Aby odszukać na stronach BIP żądaną informację należy skorzystać z wyszukiwarki umiejscowionej w pasku w górnej części lewej strony ekranu. Dodatkowym narzędziem ułatwiającym wyszukanie informacji jest mapa strony (w stopce strony), która umożliwia bezpośredni dostęp do wszystkich podstron Biuletynu.Opublikował: Marlena Posadzy
Publikacja dnia: 14.01.2022, 22:37
Dokument oglądany razy: 1 736
Podpisał: Marlena Posadzy
Dokument z dnia: 12.01.2022